Nieuws
Global mobility update
Gepubliceerd op 21 aug 2020

In deze bijdrage gaan wij in op twee elementen van het Nederlandse beleid aangaande de fiscale behandeling van grensoverschrijdend werken. Het betreft de toepassing van de 30%-regeling voor uitgezonden werknemers en een beleidswijziging voor de voorkoming van dubbele belasting bij bestuurdersvergoedingen.
1. De 30%-regeling voor uitgezonden werknemers
Recent heeft de Belastingdienst een handreiking uitgevaardigd over de toepassing van de 30%-regeling voor uitgezonden werknemers. Voor tijdelijk uitgezonden werknemers mag een werkgever onder voorwaarden de 30%-regeling toepassen. Dit betekent dat de werkgever, zonder daarvan nader bewijs te leveren, 30% van het loon (inclusief de vergoeding) kan aanwijzen als gericht vrijgestelde vergoeding voor de extraterritoriale kosten.
Voor bepaalde werknemers…
De 30%-regeling geldt voor de volgende werknemers:
- werknemers die vanuit Nederland worden uitgezonden naar landen in Afrika, Azië, Latijns-Amerika en een aantal Oost-Europese landen
- werknemers die vanuit Nederland worden uitgezonden om in een ander land wetenschap te beoefenen of onderwijs te geven
- ambtenaren die Nederland vertegenwoordigen in het buitenland
- ambtenaren, rechterlijke ambtenaren en militairen die worden uitgezonden naar de BES-eilanden, Curaçao, Sint Maarten of Aruba
- militairen die worden uitgezonden naar landen buiten het Koninkrijk der Nederlanden
Meld je aan voor onze nieuwsbrief
Geen juridische updates missen? Maak dan een selectie uit de diverse expertises van Holla legal & tax.